Valonia Çikolata Diyarı

Birkaç sene önce Beşiktaş’ta gezerken tesadüfen fark ettiğim, içeride yer alan envai çeşit çikolata ile sokaktan geçen insanı cezbedip içeriye davet eden bir rüya dükkan Valonia. Orijinal çeşitlerdeki çikolatalarının yanı sıra cafe kısmında yer alan lezzetli yemekleriyle de Beşiktaş için vazgeçilmez bir mekan olduğu kesin.

Birkaç hafta önce pek keyifli bir çikolata workshop’una davet edildik bu mutlu mekanda. Ben öksürük tıksırık hastalıktan nefes bile alamaz durumdayken çikolata adını duyunca koşar adım Valonia’da buluverdim kendimi hem de pek sevdiğim 3 diğer blog yazarı arkadaşımla birlikte 🙂 Seda , Gökçe ve Pelin ile birlikte fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi gerçekten çok keyifli anlar yaşadık bu etkinlikte.

Valonia’nın tahinli, Türk kahveli, frambuazlı gibi enteresan çikolatalarını keşfetmekten; ellerimizi çikolataya bulayıp el yapımı çikolata yapmanın keyfini çıkarmaktan; kendi çikolata çeşitlerimizi özgürce yaratmaktan ve çikolata ustası Erdoğan İnan’ın bize verdiği çikolata eğitiminden büyük mutluluk duyduk. Valonia’nın kaliteden ödün vermeyen bir Pelit markası olduğunu ve lezzetli kuvertürler ürettiğini öğrenmiş olduk. Yolunuz Beşiktaş’tan geçerse Valonia Chocolate & Cafe’nin çikolatalarına bir göz atmanızı, cafesinin ferah ve nezih ortamına uğrayıp yemeklerini keşfetmenizi öneririm.

Bu yazı Çikolatalar, Etkinlik kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Valonia Çikolata Diyarı için 3 cevap

  1. oZGe der ki:

    Fotoğraflardan da anlaşılıyor ne kadar keyifli bir etkinlik olduğu 🙂 Beşiktaş’a sık sık giderim ama daha önce dikkatimi çekmemişti. Bu sefer gittiğimde özellikle uğrıycam 🙂

  2. mimosacafe der ki:

    Mutlaka uğra Özge, keyifli bir mekan 🙂 Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− bir = 5